Reedel, 10. veebruaril 2023 Swissôtel Tallinnas (Tornimäe tänav, 3) Tallinnas, Eestis.
Inimõiguste Instituudi aastakonverents “Sõda, diktatuur ja inimõigused”.
Instituut peab oma missiooniks inimõiguste uurimise edendamist ning inimõiguste alase teadlikkuse tõstmist Eestis ja maailmas. Sellega seoses on instituut soovinud avada oma aastakonverentsidel uut vaatenurka inimõiguste vallas, kus väärtussüsteemid on vastandlikud, kultuuritaust erinev ning käsitlus teemast kajastab ühiskonnas toimuvat. Kas inimõiguste teemaline debatt tänapäeva vormis aitab kaasa demokraatia arendamisele või on inimõiguste retoorikast saanud neid eiravate jõudude kaitsereaktsioon, õigustus sõnavabaduse piiramisele ja agressiivse vähemuse domineerimisele vaikiva enamuse üle? Peame endale tunnistama, et inimõiguste liikumine seisab olulisel teelahkmel.
Demokraatiast lahti ütlemine levib kogu maailmas. Märkame viimastel aastatel üha rohkem, et paljudes maailma piirkondades demokraatia on taandumas ja autoritaarsus tõstab pead. Lääne ühiskondades on aga nii vasak- kui parempoolsed populistid kutsunud oma metoodilise demagoogiaga esile terava vastureaktsiooni ning loonud üha antagonistlikuma atmosfääri.
Tänapäeval rakendavad mõned riigid ulatuslikult inimõiguste retoorikat, kasutades seda agressiivse vahendina teiste riikide julgeoleku ja autoriteedi õõnestamiseks ning rahulolematuse tekitamiseks neis riikides. Väidetakse, et inimõiguste kaitsjad panevad liigselt rõhku moraalipõhimõtetele, vältides tegelikke tulemusi. Tõsiasi on see, et rahva toetus demokraatiale ja õigustele sõltub sama palju oskusest pakkuda eelkõige majanduslikku ja sotsiaalset kaitset, kuid see saavutatakse, kui on tagatud riigi julgeolek.
TERVITUSKOHV
Borš ja Ukraina kuuluvad lahutamatult kokku. Nüüd on ukrainlaste rahvussupp arvatud UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja.
Смачного! Слава Україні!
Korraldaja jätab endale õiguse teha ajakavas ja esinejate osas muudatusi.
Sissepääs kutsetega.
Otseülekannet veebi vahendusel ei toimu.
Konverentsi visuaal: Ukraina, Valgevene, Venemaa
Volha Shukaila
Valgevenest pärit sõltumatu fotoajakirjanik, fototoimetaja ja visuaalekspert. Ta töötas Valgevene suurimas sõltumatus veebimeedia kanalis fototoimetajana kui võimud panid TUT.BY 18. mail 2021 kinni ja 15 inimest vahistati, ning Volha lahkus julgeoleku kaalutlustel riigist. Shukaila pilte on avaldatud erinevates Valgevene ja välismeedia väljaannetes, sealhulgas TUT.BY, BelaPAN, Le Monde, Der Spiegel ja mujal. Tema tehtud Valgevene meeleavalduste fotod on jõudnud Fotografiskasse Tallinnas, MO muuseumi Vilniuses, Pilecki Instituuti Berliinis ning Maison des journalistes majja Pariisis ning mujale.Nadia Buzhan
Minskist pärit fotoajakirjanik. Nadia Buzhan kajastab oma töödes vabaduse ja religiooni temaatikat. Ta sai 2021. aastal maailma pressifoto auhinna. Hetkel töötab Nadia sõltumatu fotograafina. Valgevene meeleavalduste kajastamise ajal töötas ta Nasha Nivas, Valgevene kõige vanema ajalehe juures. Tema töid on näidatud Lodzi fotofestivalil 2021, Mystetskyi arsenalis Kiievis 2021, Oradeas Rumeenias 2021, MO muuseumis Vilniuses 2021, Fotografiskas Tallinnas 2020, Aff Galerie`is Berliinis 2016, CECHis Minskis 2014, Valgevene pressifoto näitusel 2015 ja TUT.BY galeriis Minskis 2019.Kaupo Kikkas
Pussy Riot: Putini tuhk